Lista parohiilor

[A-B] [C-E] [F-L] [M-P] [R-Ş] [T-Z]

• ADĂMUŞ – „Sfântul Nicolae”

Paroh: Pr. Alexandru Socol

• AGÂRBICIU – „Sfântul Nicolae”

Paroh: Pr. Ioan Mădăraş

• AITON – „Sfântul Nicolae”

Paroh: Pr. Perde Ioan Vasile (din Eparhia de Cluj-Gherla)

• AIUD – „Înălţarea Sfintei Cruci”

Paroh: Pr. Mihai Cristea

• AIUD II

Paroh: Pr. Călin Tuluş

• AIUD-SANATORIU

Paroh: Pr. Olimpiu Pădurean

• ALĂMOR – „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavril”

Paroh: Pr. Ioan Popa

• ALBA-IULIA I – „Sfântul Spirit”

Paroh: Pr. Roșu Radu

• ALBA-IULIA II – „Nașterea Maicii Domnului”

Paroh: Pr. Adrian Dobrin

• APALINA – „Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel”

Paroh: Pr. Gheorghe Lupea

• ARMENI – „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavril”

Paroh: Pr. Nicolae Şerban

• AŢEL – „Înălţarea Domnului”

Paroh: Pr. Tudor Gecăşan

• AŢINTIŞ – „Bunavestire”

Paroh: Pr. Ioan Jidveian

• AXENTE SEVER – „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavril”

Paroh: Pr. Adrian Nistor

• BĂGĂU – „Sfânta Fecioară Maria Îndurerată”

Paroh: Pr. Gabriel Popa

• BĂIŢA – „Buna-Vestire”

Paroh: Pr. Merdariu Claudiu

• BĂLĂUȘERI – „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavril”

Paroh: Pr. Marin Furdui

• BĂLCACIU – „Naşterea Maicii Domnului”

Paroh: Pr. Cosmin Costea

• BĂRĂBANŢ – „Schimbarea la Faţă”

Paroh: Pr. Mihai Alexievici

• BERIVOII MICI – „Sfântul Nicolae”

Paroh: Pr. Dan Grecu

• BERNADEA – „Sfinţii Arhangheli Mihai şi Gavril”

Paroh: Pr. Mihai Dăbău

• BICAZU ARDELEAN – „Înălţarea Domnului”

Paroh: Pr. Mihai Husaru

• BIERTAN – „Preasfânta Treime”

Paroh: Pr. Alexandru Gecăşan

• BISTRA – „Adormirea Maicii Domnului”

Paroh: Pr. Mihai Husaru

• BLAJ I – „Sfânta Treime”

Paroh: Pr. Ioan Fărcaş

Paroh II: Pr. Daniel Marius Câmpean

• BLAJ II – „Adormirea Maicii Domnului”

Paroh: Pr. Ioan Cristian Rus

• BLAJ CIUFUD – „Înălţarea Sfintei Cruci”

Paroh: Pr. Lucian Moşneag

• BLAJ-SPITAL

Paroh: Pr. Darius Romulus Crişan

• BLAJ TIUR – „Buna-Vestire”

Paroh: Pr. Adin Pop

• BLAJ VEZA – „Sfânta Fecioară Regina Rozarului”

Paroh: Pr. William Alexandru Bleiziffer

• BLĂJEL – „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavril”

Paroh: Pr. Septimiu Nicula

• BOIAN – „Sfântul Ioan Evanghelistul”

Paroh: Pr. Adrian Bogdan

• BRADU – „Adormirea Maicii Domnului”

Paroh: Pr. Ioan Crişan

• BRATEIU – „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavril”

Paroh: Pr. Gheorghe Muşetescu

• BRAŞOV I – „Sfântul Petru”

Paroh: Pr. Flavius Florea

        Vicar parohial: Pr. Fancsali Samuel

• BRAŞOV II –  „Buna-Vestire”

       Paroh: Pr. Emil Moldoveanu

• BREAZA – „Buna-Vestire”

Paroh: Pr. Teodor Rideg

• BUCERDEA GRÂNOASĂ – „Sfinţii Antonie cel Mare şi Anton de Padova”

Paroh: Pr. Traian Totoian

• BUCIUM

Paroh: Pr. Tit Liviu Negrea

• BUDEŞTI – „Adormirea Maicii Domnului”

Paroh: Pr. Ioan Bande