Deschiderea Anului credinței, la Blaj

Marți, 30 octombrie 2012, în prezența membrilor Sinodului Episcopilor Bisericii Române Unită cu Roma, Greco-Catolică, a avut loc  în Catedala „Sfânta Treime” din Blaj deschiderea Anului Credinței în Arhieparhia de Alba Iulia și Făgăraș. În acest context, începând cu...

Școala de Rugăciune 2012-2013

Anul credinței 2012 -2013 în Vicariatul GRECO-CATOLIC de București   „Școala de rugăciune” propusă de PS Mihai la biserica „Sf. Vasile cel Mare” (Polonă 50) a doua miercuri din lună (octombrie – iunie) orele 18,30 – 19,30   Credința, încrederea și libertatea...