Tinerii astrişti timişoreni au colindat la Biserica Arad

Vineri 14 decembrie tinerii din grupul ASTRU „Sf. Iosif” Timişoara împreună cu cei din grupul ASTRU „Sf. Maria” Timişoara au dorit să aducă bucuria apropiatei sărbători a Naşterii Domnului prin intermediul unui concert de muzică specifică perioadei acestui Post spre...

Retrocedare de şcoală către greco-catolici

În data de 5 decembrie a acestui an, s-a produs un eveniment important în viaţa comunităţii Greco-Catolice din zona Protopopiatului de Sarmisegetuza. În acea zi, la sediul primăriei comunei hunedorene Sarmisegetuza, a fost semnat un protocol de predare-primire a unui...